Potrebuje váš domov druhý dych? Doprajte mu poacit novoty bez veľkých investícií!

Rekonštrukciu svojho bytu alebo domu už máte dávno za sebou? Ak chcete dodať svojmu domovu nový vietor, stačí skrášliť interiér novými doplnkami či nábytkom. Aj obyčajný doplnok dokáže urobiť zázraky. Prečítajte si naše tipy a triky, ako jednoducho doma vynoviť všetko od podlahy až po strop!

Potrebuje váš domov druhý dych? Doprajte mu poacit novoty bez veľkých investícií!
(zdroj: unsplash.com)

Najvyťaženejšia je podlaha

Viete, čo býva v domácnostiach najviac zaťažené? Je to práve podlaha, ktorá ako prvá stráca nádych novoty. U niekoho stačí prebrúsiť parkety, u iných zasa vyleštiť plávajúcu podlahu alebo ju vymeniť za dlažbu. To, čo môžete do domácnosti pridať nové, nie je to drahé a navyše vám prinesie optické zmäkčenie a útulnosť, sú práve koberce v rôznych tvaroch a farbách. Vyberte si taký, ktorý sa do miestnosti, ktorú chcete vynoviť, hodí a vyberte si aj farbu podľa toho, aby ladila s jej zvyškom. Ak chcete pri kúpe nového koberca alebo kobercov ušetriť, využite náš portál NákupnPoradňa.sk, kde nájdete aj mnohé tipy, ako na vylepšenie svojho bývania.

Sedenie by nemalo byť vysedené

Od podlahy sa presúvame vyššie. To, čo býva po podlahe vyťažené najviac ako druhé v poradí, je určite interiérové sedenie. Je to tak preto, lebo sa využíva každý deň. Poriadne si prezrite vaše kuchynské stoličky, kancelárske kreslo alebo sedačku v obývačke. Ak máte pocit, že jej už nepomôže ani čalúnenie a nezachráni ju ani prehoz, ktorý skryje vysedené miesta alebo nevyčistiteľné fľaky, siahnite po novej. Kvalitné sedačky, ktoré odporúčame, nájdete výhodne a z pohodlia domova aj tu. Sedačku doplňte dekoračnými vankúšmi, poprípade novým prehozom, ktorý môžete v priebehu roka meniť a využívať ho tak aj ako dekoráciu. Myslite na jej údržbu už od prvého dňa, ako si ju novú prinesiete domov, pretože vám pri dobrej údržbe vydrží omnoho dlhšie, než ak ju jednoducho začnete naplno využívať a nebudete ju pravidelne čistiť, vysávať či tepovať.

Nezabudnite aj na doplnky na steny

Krásu vášho bývania tvoria steny, ktoré ho v podstate tvoria. Možno ste nemaľovali už niekoľko rokov, pretože to nepatrí medzi obľúbené činnosti asi nikoho z nás. Ak sa však už tomu nevyhnete, počkajte radšej na teplé a dlhé letné dni, kedy farby skôr zaschnú a práca ide hladko a jednoducho. Určite si ho nenechávajte na zimu, kedy nie je možné ani dobre vetrať. Rovnako jednoduchšie je počas leta tapetovanie, keďže pri tom zasa musí zaschnúť lep. Nanovo vymaľované alebo vytapetované steny nenechajte len tak. Dodajte im “odev” v podobe doplnkov, ako sú poličky, nástenné hodiny, fotografie alebo obrazy. Steny nebudú pôsobiť naho a obrazy či fotografie môžu poukázať aj na vaše umelecké cítenie.